11.09.2006 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O desetinu více lihovin

Celkem do konce srpna prodal Stock Plzeň téměř 14 milionů litrů lihovin. To je skoro o desetinu více než ve stejném období loňského roku. Za celý loňský rok prodala likérka 23,1 milionu litrů alkoholu. Letos počítá s tím, že by se jí mohlo podařit překročit hranici 24 milionů litrů.

Podle generálního ředitele Martina Petráška se firmě daří i prodej do gastronomické oblasti, kde dosáhla více než 40procentní podíl. Největší oblibě, a tím i odbytu se těší vodky (Amundsen a Božkov), které českému trhu vévodí. Tradičně vyhledávaný je i lihovina s po vstupu do Evropské unie zakázaným názvem rum, kterou dnes Stock prodává se značkou Božkov Tuzemský. Velké oblibě se samozřejmě také těší ředa fernetů. Fernet Stock, Fernet Stock Citrus a Božkov Tuzemský jsou podle Petráška tři nejprodávanější značky lihovin v ČR.
Stock od konce loňského roku stoprocentně vlastní německý potravinářský koncern Eckes. Loňský čistý zisk Stocku Plzeň dosáhl 282 milionů korun, firma zaměstnává 186 lidí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 8MB (1.6% of 500MB)