03.10.2000 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O dotaci na masný skot lze žádat do 20. října 2000

Chovatelé mají možnost přihlásit se o dotace k podpoře chovu krav masných plemen. Žádosti o podporu je třeba podat na příslušném Územním odboru ministerstva zemědělství nejpozději do 20. října 2000.

Česká vláda schválila při svém pravidelném zasedání ve čtvrtek 28. září t.r. návrh Nařízení vlády o použití části příjmů Pozemkového fondu České republiky k podpoře chovu krav bez tržní produkce mléka a k podpoře chovu ovcí ve výši 220 milionů Kč.
Ministerstvo zemědělství poskytne dotaci fyzické nebo právnické osobě, která chová krávy bez tržní produkce mléka v minimálním počtu 5 kusů, nebo ovce v minimálním počtu 5 kusů. Krávy nebo ovce musí být chovány na zemědělských pozemcích v katastrálním území s přiřazenou průměrnou cenou zemědělských pozemků do 3,50 Kč za 1m2 včetně. Krávy musí být matkami telat po licentovaných býcích masných plemen nebo masných typů narozených v období od 1. září 1999 do 15. října 2000.
Podpora se poskytne chovateli ve výši do 4 000,- Kč na každou krávu a do 1 500,- Kč na každého berana nebo bahnici.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down