O kapry a amury v předprodeji je v Chabařovicích na Ústecku velký zájem

Velký zájem je o kapry a amury, které v pátek v předprodeji začali nabízet rybáři v Chabařovicích na Ústecku. První lidé přišli už hodinu před otevřením. Někteří nakupovali pro širokou rodinu a brali třeba pět kusů. Cena se oproti loňsku zvýšila, důvodem je hlavně zdražení krmiva. Řekl to mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

V předprodeji za kilogram kapra dají zákazníci 105 korun a za kilogram amura 110 korun. Kuchání stojí 50 korun, usmrcení je zdarma. "Do cen se promítlo nejen zdražení pohonných hmot, ale vyšší náklady jsou hlavně na krmiva, což je největší položka u chovu ryb," uvedl Skalský. I přes zdražení jsou ceny u rybářů v Chabařovicích jedny z nejnižších v regionu, už loni stál kilogram kapra na předvánočních trzích v regionu mezi 120 až 140 korunami.

První ve frontě byl František z Ústí nad Labem. "Jezdím sem pravidelně, odtud jsou ryby vždycky moc dobré," řekl. Koupil dva kapry a dva amury. "Nakupuju pro celou rodinu, je nás hodně a já jsem v důchodu, mám čas," dodal. Přímo z Chabořovic si pro kapra přišel Bedřich Šenk. "Nechám si ho usmrtit a sám si ho pak doma pěkně vyčistím. Chci to mít připravené na Vánoce, ať se pak nemusím honit," řekl. Ve frontě stála také šestasedmdesátiletá Stanislava Svobodová. Ta si nechá rybu zabít i vykuchat. "Každý rok sem jezdím před Vánocemi, jsem tu vždycky moc spokojená, jen už jsem celá zmrzlá," uvedla žena, která přijela z nedaleké obce.

V předprodeji je připraveno 500 kilogramů ryb, které pocházejí z rybářství v Doksech. V sádkách byly hlavně větší kusy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down