15.03.2005 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O obilí ve sněmovně

Složitá situace na domácím trhu s obilím se bude řešit také na parlamentní půdě. Předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Stanislav Němec požádal minulý týden předsedu sněmovního zemědělského výboru o svolání veřejného pracovního jednání za účasti ministra Jaroslava Palase, představitelů Státního zemědělského intervenčního fondu, zástupců zemědělské veřejnosti i obchodníků a zpracovatelů.

„Smyslem schůzky je hledat konkrétní řešení situace na trhu s obilím, která hrozí být skutečně kritickou. Bez jasného pojmenování tohoto zásadního problému a otevřené diskuse není možné vyřešit ani letošní stav, tím méně pak dlouhodobé příčiny a minimalizovat tak riziko opakování v budoucnosti,“ uvedl Němec.
Předseda zemědělského výboru Ladislav Skopal je připraven zorganizovat schůzku během příštího týdne, nejspíš ve čtvrtek 24. března odpoledne, potvrdil našemu týdeníku. Toto datum označil zatím jako předběžné. „Zřejmě požádáme i naše poslance v Evropském parlamentu o pomoc při řešení tohoto vážného problému. Budeme chtít rovněž slyšet jasnou vizi ministerstva zemědělství, co se bude dít v letošních žních, pokud se přebytky obilí nevyvezou,“ řekl Skopal.
Záchranná síť prostřednictvím intervenčního nákupu podle Němce evidentně nesplnila očekávání. „Cena strategických komodit přitom klesá pod únosnou mez. Ministerstvo zemědělství zatím nenavrhlo žádné skutečné řešení této kritické situace,“ poznamenal.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down