24.01.2002 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O přechodné období zatím žádá 20 firem

Náměstek ministra zemědělství Tomáš Zídek informoval včera při technických konzultacích zástupce Evropské komise, že pracovnmí seznam zatím 20 českých potravinářských provozů, které chtějí žádat o odklad plnění předpisů EU, není definitivní.

Ministerstvo zemědělství se všemi podniky znovu jedná; konečný seznam by měl být podle Zídka do Bruselu předložen v polovině února. Se zástupci komise se dnes dohodl na podmínkách případného přiznání přechodného období - může ho dostat podnik, který hodlá provádět velké stavební práce, vnitřní rekonstrukce, hygienické smyčky a podobně, pokud to řádně zdůvodní a předloží plán modernizace včetně zajištěného financování. Šanci naopak nemají takové důvody, jako je nákup nerezových nástrojů nebo jiné nepříliš nákladné kroky, případně související přímo s hygienou na pracovišti. Mezi dvěma desítkami žadatelů o přechodná období převládají podle Zídka jatka a masozpracující podniky střední velikosti. Ministerstvo nyní opět jedná se všemi firmami, které se zabývají masem a mlékem. "Není vyloučeno, že konečný seznam bude ještě kratší," uvedl náměstek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down