O problematiku změny klimatu se zajímá polovina veřejnosti v Česku

O problematiku změny klimatu se zajímá 52 procent lidí v Česku, z toho osm procent výrazně. Loni zájem vyjádřilo 53 procent respondentů. Na 84 procent, meziročně o dvě procenta méně, dotázaných míní, že v posledních 100 letech na Zemi dochází ke změně klimatu. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Z těch, kteří nevyloučili, že na Zemi dochází ke změně klimatu je pak 93 respondentů názoru, že k ní lidská činnost, v různé míře, přispívá. Z toho 32 procent dotázaných uvedlo, že lidská činnost má na tento děj zásadní vliv, podle 34 procent k ní přispívá velmi a 27 procent míní, že trochu.
Pocit osobní zodpovědnosti za změnu klimatu nicméně nemá 53 procent respondentů. K názoru, že změna lidského chování může klimatickou změnu zpomalit se přiklání 70 procent lidí. Loni se podobně vyjádřilo o šest procent lidí více.
Obavy z dopadu změny klimatu na Zemi má v určité míře 59 procent lidí, z toho 17 procent velmi a 42 procent spíše. Strach nepociťuje 37 procent dotázaných.
Na 47 procent, o sedm procent méně než loni, respondentů si také myslí, že dopad změny klimatu na Česko bude špatný. To, že to bude "napůl" soudí 33 procent dotázaných, meziročně o tři procenta více. To, že změna klimatu na Česko nijak nedopadne předpokládá jen pět procent lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down