31.08.2000 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O rozpočtu se bude ještě jednat

Z jednání vlády o rozpočtu na rok 2001, které proběhlo ve středu, vyplynulo, že pro resort ministerstva zemědělství se i nadále počítá s částkou asi 13 miliard korun, zatímco v letošním roce činil rozpočet tohoto resortu zhruba 16,65 miliardy korun. Podle tiskového mluvčího MZe Pavla Kováře ale ministr zemědělství Jan Fencl získal příslib od ministerstva financí na částečné zvýšení své rozpočtové kapitoly.

Případné další zvýšení vyplyne z dvoustranných jednání mezi MZe a MF, až budou známy hlavní ukazatele národního hospodářství za tři letošní čtvrtletí. Jak uvedl, lze předpokládat, že rozpočet resortu na příští rok bude zhruba stejný jako letos. „V případě, že přesto dojde ke škrtům, prioritou pro nás zůstává zachování příjmu zemědělců a objem finanční částky na mimoprodukční funkce zemědělství,“ dodal Kovář.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down