05.10.2006 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O Setuze by vláda měla rozhodovat v průběhu příštích dvou týdnů

Během dvou příštích týdnů hodlá ministryně zemědělství Milena Vicenová předložit vládě několik variant, jak naložit s přibližně čtyřmiliardovou pohledávkou za firmou Setuza. V úvahu připadají kapitalizace pohledávky, exekuce, přímý prodej, vyhlášení nového tendru nebo vyjednávání s firmou. Ministryně uvedla, že než vláda rozhodne, doporučí zřejmě ke schválení nový tendr, anebo vyjednávání.

Na řešení dluhu se chtějí se státem dohodnout i investiční skupina M.L. Moran, která minulý týden ovládla Setuzu. Ta byla předtím kontrolována skupinou podnikatelů kolem Tomáše Pitra. Dluh Setuza neuznává a o jeho platnosti se vedou soudní spory.
"Dokážeme si představit několik variant," uvedl minulý týden Místopředseda představenstva M.L. Moran Zdeněk Šmejkal uvedl minulý týden, že si dovedou představit jako řešení například odkoupení pohledávky, nebo by ji odkoupila banka a s ní by se podnik domluvil na splácení. Setuza by ale podle Šmejkala pravděpodobně neuznala celou pohledávku. Záležitost by se měla podle Vicenové uzavřít do konce roku, ale ne za každou cenu.
Podle ČSSD by vláda Mirka Topolánka, která nezískala v úterý Poslanecké sněmovně důvěru, neměla dělat žádná důležitá rozhodnutí, případně by je měla konzultovat. Vicenová soudí, že rozhodnutí o dluhu Setuzy nepatří k zásadně strategickým a že to patří k exekutivě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down