22.08.2000 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O třímiliardovém úvěru bude MZe jednat až po schválení dluhopisů

O překlenovacím třímiliardovém úvěru od Komerční banky na kompenzace škod, které zemědělcům způsobilo jarní sucho, bude ministerstvo zemědělství jednat až po schválení dluhopisového programu. Ministerstvo si chce od KB vypůjčit do doby, než získá ze státních dluhopisů peníze. Řekl to dnes tiskový mluvčí ministerstva Pavel Kovář.

Půjčku hodlá MZe splatit z převedeného výnosu z prodeje dluhopisů. Do doby převodu výnosu mají být peníze z půjčky poskytnuty zemědělcům jako návratná bezúročná půjčka. Kromě bezprostřední pomoci z rozpočtu MZe ve výši 200 miliónů korun, které ministerstvo vyplatí do 31. srpna, dostanou tak zemědělci kompenzace pět miliard korun. Do konce října má totiž ministr zemědělství předložit vládě konečnou bilanci škod a ministr financí má během listopadu vypracovat návrh o státním dluhopisovém programu. Druhou možností je změna rozpracovaného zákona o vydání státních dluhopisů pozměňovacím návrhem, který by Poslanecká sněmovna mohla ve druhé dekádě září schválit. Teprve poté budou dluhopisy uvedeny na trh a po jejich prodeji bude moci MZe s penězi na kompenzace za sucho disponovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down