03.05.2012 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O víkendu začne jarní Floria

V sobotu začne ve Věžkách jarní zahrádkářská výstava Floria. V této obci na Kroměřížsku se uskuteční pošestatřicáté, ale pravděpodobně naposledy. Letní etapa Florie totiž zřejmě příště bude v prostorách nového výstaviště, které vzniklo v bývalých Rybalkových kasárnách v Kroměříži. Uvedl to jeho ředitel Radek Novotný.

Návštěvníci ve Věžkách tradičně naleznou květiny, okrasné i ovocné stromky a keře, ale také zahradní techniku a nářadí. "Letos je výstava zaměřená především na cibuloviny. Lidé uvidí také to, co jim z cibulí vyroste, a to v podobě rozmanitých aranžmá řezaných květin," uvedla mluvčí výstaviště Hana Matulová. Své výrobky či výpěstky podle ní nabídne přes 230 vystavovatelů. Výstava potrvá do 13. května, pořadatelé očekávají kolem 50 000 návštěvníků. V prostorách nového výstaviště v Kroměříži si o víkendu od 09:00 do 18:00 přijdou na své hlavně rodiny s dětmi. "Akce jsme nazvali Floria dětem, hrajeme si v Kroměříži. Děti čekají například různé soutěže a hry," uvedla Matulová. Dospělí si mohou prohlédnout nové prostory, ve kterých hodlá majitel výstaviště, pražská firma Textil Invest, v budoucnu pořádat nejen jarní, letní i podzimní části zahrádkářské Florie, ale také další hobby výstavy či farmářské trhy.
Floria se do Kroměříže přesune zejména proto, že areál ve Věžkách nebylo podle pořadatelů možné rozšířit a ani zastřešit. Právě nepříznivé počasí hodně ovlivňuje návštěvnost, ve Věžkách jsou jen omezené možnosti, kam se lidé mohou schovat před deštěm. V Kroměříži vyrostlo nové výstaviště za 96 milionů korun. Areál o celkové ploše 23.000 metrů čtverečních nabízí vystavovatelům 6000 metrů vnitřních a dvojnásobek venkovních zastřešených ploch. Koncept výstaviště počítá také s členěním na výstavnické a klidové zóny se zahradami pro odpočinek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down