17.07.2000 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O vodách se zatím ministerstva nedohodla

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vede nadále nové iniciativy proti rozhodnutí vlády z 15. května, jímž přijala variantu ministerstva zemědělství (MZe) na uspořádání kompetencí v oblasti vodního hospodářství v souvislosti s návrhem novely vodního zákona. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr zemědělství Jan Fencl.

Vláda 12. července již podruhé uložila ministrovi zemědělství Janu Fenclovi a ministrovi životního prostředí Miloši Kužvartovi, aby společně vypracovali návrh vodního zákona s případnými variantami řešení. V případě opětovné neshody mezi ministry do příštího zasedání vlády bude návrh vodního zákona předložen znovu ve variantním znění a vláda o něm rozhodne na svém posledním zasedání před prázdninami.
"Princip sdílených kompetencí navržený MZe znamená spolupráci více resortů na řízení a správě vodního hospodářství a je uplatňován v převážné většině zemí Evropy. Volání po jediné, vůdčí kompetenci MŽP v této oblasti není žádané a není ani naplněním volebního programu ČSSD ani Programového prohlášení vlády," uvádí MZe. Vláda už dříve rozhodla, že veškeré hospodářské kompetence bude mít MZe, pod něž bude spadat i Ústřední vodohospodářský úřad, a kompetence ekologické zůstanou MŽP. Ministr Kužvart však obviňuje MZe, že mu chce vzít i kompetence, které se životním prostředím zdánlivě nesouvisí, ale podle něj jsou klíčové.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down