O výběru generálního ředitele státních Lesů ČR by mělo být jasno 28. února

K výsledkům výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) se ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) vyjádří na briefingu 28. února. Uvedl to mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Výběrová komise svou práci ukončila. Již dříve ministerstvo uvedlo, že nového generálního ředitele LČR by měl ministr Nekula jmenovat do konce února.

Výběrová komise doporučila na místo generálního ředitele podniku spravujícího téměř polovinu lesů v zemi dva kandidáty z pěti přihlášených. Podklady z výběrového řízení společně s doporučením možných vhodných kandidátů komise předala ministrovi zemědělství ve čtvrtek 10. února. Úřad uvedl, že jména přihlášených ani doporučených kandidátů nebude do ukončení výběrového řízení zveřejňovat. Server Seznam Zprávy s odvoláním na zdroje blízké vedení ministerstva zemědělství uvedl, že finalisty jsou bývalý generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád a bývalý výrobně-technický ředitel LČR a nynější ředitel odboru hospodářské úpravy a ochrany lesů Ministerstva zemědělství Václav Lidický. Lesy ČR jsou bez generálního ředitele od loňského 22. prosince. Tehdy Marian Jurečka (KDU-ČSL) pověřený vedením ministerstva zemědělství odvolal generálního ředitele Josefa Vojáčka a řízením podniku dočasně pověřil lesního správce Lesní správy Vítkov na Opavsku Grodu. Výběrové řízení na generálního ředitele ministerstvo vyhlásilo 30. prosince, uzávěrka pro podání přihlášek byla letos 16. ledna.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down