25.06.2002 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obchod s hovězím, vepřovým a drůbežím masem uvolněn

Na základě jednání ministrů zemědělství České a Slovenské republiky, Jana Fencla a Pavla Koncoše, minulý týden v Praze, zrušila slovenská Státní veterinární správa své zpřísněné podmínky importu vepřového a drůbežího masa a výrobků z něj, které se týkaly používání růstových stimulátorů. Informoval o tom tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Slovensko tak sladilo svůj požadavek s legislativou Evropské unie, aplikovanou i v České republice. Na základě jednání obou ministrů dojde dále k uvolnění obchodu s hovězím masem, a to dle dohody obou veterinárních správ od 1. července 2002. Od tohoto data bude tedy možné opět obchodovat se skotem, hovězím masem a výrobky z něj mezi Českou republikou a Slovenskem v obou směrech. Zůstává v platnosti požadavek slovenské strany na to, aby maso z drůbeže a prasat pocházelo ze zvířat, která nebyla krmena masokostní moučkou z kadáverů. Všechny podrobnosti týkající se uvolnění obchodu se skotem a hovězím dojednal dnes Ústřední ředitel Státní veterinární správy Josef Holejšovský se zástupcem šéfa slovenské Státní veterinární správy Dušanem Hlinkou

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down