Obchodníkovi s masem Animalco vzrostl čistý zisk

Přednímu tuzemskému obchodníkovi s masem, firmě Animalco, vzrostl loni čistý zisk téměř o 40 procent na 65,5 milionu korun. Celkové tržby přitom mírně klesly z 5,2 na 5,02 miliardy korun. Animalco je od roku 2011 součástí skupiny Agrofert, která patří podnikateli a současnému ministrovi financí Andreji Babišovi.

Animalco je součástí Babišovy skupiny od roku 2011, kdy Agrofert koupil 70 procent jeho akcií. V Praze sídlící firma se zhruba čtyřmi desítkami zaměstnanců se zabývá především dovozem masa pro zpracování a přímou spotřebu do Česka. Dováží a vyváží také chovná a jatečná zvířata. Zhruba jednu čtvrtinu obratu firmy tvoří dodávky masa pro zpracovatelské masné závody Agrofertu. Mezi ně patří největší tuzemský zpracovatel masa Kostelecké uzeniny.
Pro letošní rok Animalco předpokládá udržení obratu v rozmezí 4,8 až 5,2 miliardy korun, rozhodující podíl na něm má mít i nadále dovoz masa a výrobků z něj. Silně konkurenční prostředí na trhu bude podle představenstva společnosti nadále snižovat obchodní marže. Jejich výpadek bude nahrazován vyšší přidanou hodnotou zboží z poskytování servisních činností spojených se skladováním a dodávkou zboží podle konkrétních potřeb zákazníků, uvedlo představenstvo v dokumentu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down