Obchodním ředitelem Lesů ČR je Srba, správním Kalix, funkce již zastávali

Obchodním ředitelem státního podniku Lesy České republiky se dnes stal Radovan Srba a správním ředitelem se stal Igor Kalix. Oba v těchto funkcích působili v letech 2014 až 2018 v týmu bývalého generálního ředitele Daniela Szóráda. Srbu a Kalixe jmenoval pověřený generální ředitel Lesů ČR Jiří Groda, uvedl podnik v tiskové zprávě.

"Dva zbývající ředitele jmenuji, až to bude možné s ohledem na jejich stávající pracovní závazky," uvedl Groda. Česká televize v pondělí uvedla, že ekonomickým ředitelem bude Karel Buchta, který také působil v Szórádově týmu. Druhým zatím neobsazeným místem je pozice ředitele lesního a vodního hospodářství.

Podnik uvedl, že Srba a Kalix se úsekovými řediteli stali na základě výběrového řízení, do kterého se na všechny čtyři pozice celkem přihlásilo 29 lidí. Kalix do Lesů ČR nyní přichází z místa tajemníka městského úřadu v Kyjově. Srba působil v soukromé společnosti jako vedoucí projektu spojeného s plánováním těžby a prodejem dřeva. Věnoval se i poradenství v lesnictví.

Ekonomický úsek LČR zatím povede vedoucí odboru daní a účetnictví Jaroslav Peštuka. Ředitelem lesního a vodního hospodářství byl pověřen Ivan Klik, lesní správce ze západočeského Stříbra. Klik v podniku dříve působil jako jeden z krajských ředitelů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down