Obchody jsou podle svazu dostatečně zásobeny

Není důvod k nákupní panice, obchodníci mají naplněné sklady a bez problémů funguje zásobování potravinami i dalším zbožím. V souvislosti s nedávným oznámením primátora hlavního města Zdeňka Hřiba (Piráti), že Praha bude z hlediska rizika nákazy koronavirem na nejvyšším červeném stupni ohrožení, to uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáš Prouza.

K obavám z nedostatku potravin podle Prouzy není důvod. Už na jaře se podle něj ukázalo, že potravin je dost a nejsou třeba masivní nákupy a hromadění zásob. "Chápeme, že nervozita ve společnosti může zejména kvůli chaotickému postupu vlády narůstat. Během letošního jara byli zákazníci schopni naplnit prodejny v desítkách minut po oznámení nových nařízení, či dokonce jen spekulací o nových omezeních. Zvýšil se tak počet lidí v obchodech, a tedy i riziko dalšího šíření nákazy. V této souvislosti opět zdůrazňuji, že není žádný důvod k obavám z nedostatku potravin. Prosíme proto o zachování zdravého rozumu," uvedl Prouza. Lidé by si podle něj měli předem udělat nákupní seznam, aby snížili čas strávený v prodejně. Nakupovat by měli ideálně sami, aby v obchodech bylo co nejméně lidí. Vyzval také k nošení roušek, dodržování bezpečných odstupů, dezinfekci rukou při vstupu do prodejen a používání ochranných rukavic u nebalených potravin. Vláda by podle Prouzy měla plánovaní opatření koordinovat s obchodníky, a to především těch, která by mohla mít vliv na nákupy. Obchodníci jsou podle něj na nařízení schopni flexibilně reagovat, ale potřebují je znát s určitým předstihem. Online supermarkety Košík.cz a Rohlik.cz od počátku září sledují vyšší zájem. Nejedná se podle nich ale o panikářské nákupy.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down