08.07.2004 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obezřetnost je na místě, riziko výskytu BSE stále hrozí

Způsob nakažení nemocí šílených krav není zcela jasný. Je proto třeba postupovat proti všem potenciálním rizikům velmi obezřetně, uvedl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

V České republice byl podle Státní veterinární správy nakažen nemocí šílených krav jen malý počet zvířat ve srovnání s ostatními zeměmi s výskytem této nemoci. V tuzemsku se nemoc BSE prokázala ve dvanácti případech a vyšetřeno bylo 606 000 zvířat. Ostatní země s výskytem BSE zaznamenaly desítky, ale i stovky takových případů. V Británii se dají nakažená zvířata dokonce počítat v tisících.
Česká republika postupuje v nakládání s nemocnými zvířaty v souladu s veterinární legislativou EU, soudí Duben. Veterinární správa za souhlasu Evropské komise využila od října loňského roku možnosti utrácet větší skupiny vrstevnic postiženého kusu v delším časovém období do tří měsíců. Důvodem tohoto rozhodnutí byly etické důvody, aby veterináři neporáželi vysokobřezí krávy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down