05.08.2002 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obilí bude méně

Sklizně základních obilovin klesne o 5,2 na 6,559 miliónu tun. Uvádí to zpřesněný odhad Českého statistického úřadu k polovině července. Nižší odhadovaná produkce plodin je ovlivněna menší výměrou osevních ploch, uvedl dnes ČSÚ.

Sklizeň podle úřadu ztěžovalo také deštivé počasí, které způsobilo polehlost, prodlužování sklizně a na pozdě sklízených plochách zhoršování kvality zrna.
U ozimé pšenice očekává ČSÚ produkci 3,84 miliónu tun, což je o 10,8 procenta méně než loni. Proti červnovému odhadu činí pokles 2,7 procenta. Úroda ječmene by se měla snížit zhruba o procento na 1,947 miliónu tun. Z dalších obilovin ČSÚ předpokládá u žita produkci 139 tisíc tun proti 149 tisícům tun loni.
Sklizeň raných brambor zřejmě meziročně klesne o 5,3 procenta na 177 tisíc tun. Proti červnu se však výhled zlepšil o 12,8 procenta. Očekávaná produkce řepky činí 820 tisíc tun, což je ve srovnání s loňským rokem snížení o 15,7 procenta.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down