11.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Objevily se dva nové případy ptačí chřipky, jeden v Indonésii, druhý v Egyptě

V Indonésii a v Egyptě jsou registrovány další případy ptačí chřipky. Virus H5N1 byl zjištěn u sedmašedesátileté pacientky. Její stav je vážný a je v nemocnici ve městě Bandung. Lépe je na tom devětatřicetiletá žena pacientka v Egyptě, jejíž stav je stabilizovaný, vyplývá z informací Světové zdravotnické organizace (WHO).

Infekci indonéské pacientky virem H5N1 prokázaly testy laboratoře indonéského ministerstva zdravotnictví a výzkumné zdravotní jednotky amerického námořnictva se základnou v Jakartě. Nakažená žena, žijící v oblasti Cisarua u Bandungu, byla s horečkou hospitalizována 7. října a je naživu. Sedmašedesátiletá žena byla v kontaktu s infikovanou drůbeží.
Egypťanka byla hospitalizována 4. října. Ve svém domě v provincii Gharbíja v deltě Nilu chovala kachny, zpráva ale neinformuje, jestli její domácí ptactvo bylo virem H5N1 nakažené. Testům byli podrobeni i ostatní členové její rodiny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 30MB (6% of 500MB)