Obnovit výrobu hodlá firma Drůbež Příšovice

Firma Drůbež Příšovice se chystá výrobu, alespoň v omezeném rozsahu, obnovit už v dubnu. Nevyrábí od začátku roku, protože nesplnila evropské normy. Údajně má společnost zájem i o dříve propuštěné zaměstnance kvůli zastavení výroby. Případných dopadů ptačí chřipky do hospodaření, se firma neobává, protože ptactvo nechová, ale pouze zpracovává, uvedl ředitel společnosti Miroslav Machek Deníku Bohemia pro Liberecko.

Původně měla společnost asi sto zaměstnanců, nyní jich je asi třicet. Podle deníku by mělo skončit období nejistoty a všeobecného zmatku a nikdo se nemusí mít obávat o budoucnost firmy, řekl Machek. Chystaná rekonstrukce provozu podle něj bude stát do jednoho milionu korun. V minulých letech již přitom investovala společnost do modernizace výroby a splnění evropských hygienických a veterinárních norem kolem 15 milionů korun.
Příšovická firma už deset let dodává své výrobky hlavně do regionu. Podle Machka je ale ve složité finanční situaci. Zejména loňský rok byl kvůli konkurenci velmi špatný, uvedl Machek. Tržby společnosti se podle něho snížily ze 140 milionů v roce 2004 na loňských 120 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *