Obraty rozvozců jídla a potravin jsou proti době před covidem několikanásobné

Obraty rozvozců jídla a potravin jsou podle analýzy společnosti Dateio několikanásobné proti době před koronavirovou krizí. Češi si objednávky nákupů a hotových jídel v době pandemie a souvisejících uzávěr oblíbili, poptávka ani po uvolnění opatření ale výrazně neopadla. K těmto závěrům dospěla firma Dateio analýzou platebních dat zhruba milionu klientů tří českých bank. Výsledky zveřejnila dnes v tiskové zprávě.

Rozvozci jídla zaznamenali podle Dateio letos v dubnu zhruba šestinásobný nárůst obratů ve srovnání s dobou před pandemií. Byly ještě přibližně o pětinu vyšší než loni v dubnu. Vrcholem bylo období první uzávěry v dubnu roku 2020, kdy v souvislosti se zavřenými restauracemi měli obraty až devítinásobné. Obraty rozvozců potravin se podle dat drží na trojnásobku předcovidového období. Této úrovně rozvážkové firmy dosáhly loni i letos v dubnu, v prvním roce pandemie evidovaly až šestinásobný růst obratů.  "I přes následný pokles analýza zřetelně ukazuje, že nešlo pouze o jednorázový výkyv, ale že si zákazníci zvykli objednávat potraviny on-line pravidelně. V následujících pololetích se totiž obraty stabilně pohybovaly okolo trojnásobku výchozích hodnot, zatímco u supermarketů a dalších kamenných prodejen potravin stouply jen zhruba o polovinu," uvedl spolumajitel společnosti Dateio Ondřej Knot. Zmíněná data nebyla očištěna o míru inflace ani změny cen.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down