29.02.2012 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oceněno sedm potravin a tři stroje

Ocenění Zlatá Salima dnes v Brně získaly sedm potravin a tři stroje. Staly se tak nejlepšími exponáty letošního mezinárodního potravinářského veletrhu Salima. Zástupci úspěšných firem převzali ocenění při slavnostním vyhlášení na brněnském výstavišti.

Mezi alkoholickými a nealkoholickými nápoji s výjimkou vína získala cenu Medovina Včelovina Original od firmy Včelco. Z masných výrobků byla nejlepší Židlochovická Zlatá paštika z řeznictví Janíček-Čupa. Stejné řeznictví uspělo i s Židlochovickým pršutem z kotlety. Oceněn byl i Křehký plátek s rajčetem a bazalkou od společnosti Poex, Dětský kečup extra od Boneca a Černý cejlonský listový čaj New Vithanakande - President. Z hotových jídel komisi zaujala Vaječná pomazánka od Boneca, která byla oceněná i jako regionální potravina.
Ve strojírenské sekci zlatou medaili získaly Podlahový systém Ucrete od společnosti Basf, Nářezový stroj Bizerba GSP H Ceraclean firmy Bizerba a Vinifikátor od společnosti Nerez Blučina. Kromě toho komise udělila čestné uznání Beta chlebu z ječmene od firmy Semix Pluso.
Během slavnostního večera byly předány i ceny Grand Prix Vinex 2012, které byly vyhlášené už dříve. Šampionem se stalo Rulandské šedé 2010 slámové víno z vinařství Znovín Znojmo, a.s. Loňské vítězství v kategorii Nejlépe hodnocená kolekce obhájilo Vinařství Josef Valihrach, s.r.o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down