17.08.2000 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od příštího roku chce stát podporovat mladé začínající farmáře

Společnost mladých agrárníků ČR (SMA) vítá, že návrh nových dotačních titulů, připravovaných pro rok 2001 a další období, poprvé obsahuje podporu mladých začínajících farmářů.

„Znění nového dotačního titulu vychází z našeho návrhu, který doznal drobných úprav ze strany ministerstva zemědělství,“ uvedl prezident SMA Pavel Moulis. Informoval, že v současné době prezidium SMA společně s odborem předvstupové koordinace ministerstva zemědělství intenzivně pracuje na mechanismech a metodice přidělování finančních prostředků v rámci tohoto navrženého dotačního titulu. V rozpočtu MZe je pro tento nový titul na příští rok rezervována částka 100 milionů korun.
Mladí lidé, kteří začínají hospodařit, by podle návrhu mohli dostat jednorázovou nevratnou dotace do výše jeden milion korun v intenzivních oblastech a dva miliony korun v oblastech LFA, tj. v oblastech méně příznivých pro hospodaření. Druhou možností je získání podílové dotace do 50 procent pořizovací ceny vstupní investice, maximálně však 1,5 milionu korun v intenzivních oblastech a 2,5 milionu korun v oblastech LFA.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down