22.04.2007 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odborníci MZe pro české předsednictví unie jsou vybráni

Ministerstvo zemědělství vybralo ve dvou kolech 162 odborníků pro české předsednictví Evropské unie v první polovině roku 2009. Jedním z hlavních témat totiž bude společná zemědělská politika a její reforma a MZe bude mít na starosti obsáhlou agendu spojenou s předsednictvím, Agroweb o tom informovala mluvčí úřadu Táňa Králová.

"Agrární sektor, do kterého jde téměř polovina unijního rozpočtu, je podle projednávané agendy nejobsáhlejší ze všech. Náš resort bude řídit zdaleka nejvíc pracovních skupin rady EU a zajišťovat účast stejných odborníků ve výborech Evropské komise," uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Zatímco některá ministerstva budou mít ve své gesci třeba jen dvě či tři pracovní skupiny, v působnosti ministerstva zemědělství je 118 pracovních skupin a podskupin rady EU a 85 výborů a dalších pracovních formací Evropské komise, doplnila Králová.
Ze 162 vybraných pracovníků je 85 z ústředí ministerstva zemědělství a 77 z přímo řízených organizací, jako jsou Státní veterinární správa, Státní rostlinolékařská správa nebo Státní zemědělský intervenční fond. Gandalovič již předal expertům pro předsednictví oficiální dekrety.
Předpokladem pro výběr bylo odborné vzdělání, znalost cizích jazyků, pozitivní posouzení nadřízeného a praxe v orgánech EU. Za přítomnosti psychologa personálního odboru se uskutečnil s každým přihlášeným zájemcem pohovor, při kterém se prověřovaly osobnostní předpoklady, jako jsou pružnost či odolnost proti stresu, uzavřela mluvčí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down