28.07.2004 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odborníci ruské veterinární správy u nás začali kontrolovat zpracovatele

Na základě jednání zástupců České republiky a Ruské federace přicestovala dne 26. 7. 2004 do České republiky skupina ruských odborníků, kteří mají provést kontrolní inspekce v českých podnicích zpracovávajících suroviny a vyrábějících výrobky živočišného původu za účelem jejich schválení pro vývoz do Ruské federace.

Nutnost provést tyto kontroly vyplývá ze skutečnosti, že Česká republika se stala datem 1. května 2004 novým členem Evropských společenství, a proto musí být respektován režim vztahů, který platí mezi Ruskou federací a Evropskými společenstvími.
Úkolem pěti odborníků je zhodnotit situaci v českých podnicích a podat informaci vedení ruské veterinární správy, která následně rozhodne o udělení rozhodnutí podnikům k vývozu produktů do Ruské federace. Dne 27. července proběhly technické konzultace na Státní veterinární správě, kdy byla ruská delegace seznámena s organizací státního veterinárního dozoru v České republice, se systémem veterinárních kontrol a nákazovou situací v České republice. Velká pozornost byla ze strany ruských odborníků věnována problematice BSE, a to zejména problematice diagnostiky a sledovatelnosti.
V druhé části diskuse byl dohodnut harmonogram kontrol a seznam závodů, které budou předmětem inspekce. Ruská strana uvedla, že jejím cílem je v této etapě prověřit stav těch podniků, které do Ruské federace již vyvážejí nebo mají uzavřený pevný kontrakt s ruskou stranou. V současné době se kontroly týkají 13 podniků na červené a bílé maso a 11 podniků vyrábějících mléko a mléčné výrobky. Protože dobu trvání inspekce v jednotlivých podniků nelze předem odhadnout, bude program operativně upřesňován. Podle zájmu české strany pak budou další inspekce následovat. Inspekce v jednotlivých podnicích začínají 28. července a potrvají do 6. srpna, kdy celá mise bude zakončena krátkým setkáním zainteresovaných stran a závěrečným hodnocením.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down