15.12.2015 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odbory se zatím nedohodly ohledně růstu mezd

Zemědělské odbory zatím nenašly shodu s největším zaměstnavatelským svazem v oboru, Zemědělským svazem ČR, ohledně růstu mezd v roce 2016. Naopak s menším Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů uzavřely kolektivní smlouvu a mzdové tarify v příštím roce stoupnou o 3,33 procenta, sdělil to předseda zemědělských odborů Bohumír Dufek s tím, že další termín případného jednání není domluvený.

Původně měly oba dva zaměstnavatelské svazy o mzdách vyjednávat společně dnes odpoledne, nakonec však debatovaly s odbory každý zvlášť. S menším Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů odbory podepsaly kolektivní smlouvu vyššího stupně, kromě nárůstu minimálních tarifních mezd se až na 650 korun také navýšil příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění a soukromé životní pojištění zaměstnanců. "Odbory nás pak v podstatě postavily před hotovou věc, že nemohou mít dvě odlišné kolektivní smlouvy, což jsme odmítli," sdělil předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha. Podle Dufka by nyní tak měli najít zaměstnavatelé kompromis mezi sebou. "Když to podepíšou, musí to akceptovat i ten druhý," řekl po jednání Dufek. Podle Pýchy se tak odbory nyní budou snažit rozšířit kolektivní smlouvu i na členy Zemědělského svazu ČR, čemuž se chce Pýcha bránit.*

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down