22.07.2010 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odbyt piva skupiny klesl

Světové pivovarské skupině SABMiller, vlastníku Plzeňského Prazdroje, se v jejím prvním čtvrtletí do konce června snížil odbyt piva a nealkoholických nápojů meziročně o procento. Na konci čtvrtletí se však díky mistrovství světa ve fotbale obnovil růst. Pokles zavinilo špatné počasí, načasování velikonočních svátků a zvýšené daně na klíčových trzích, sdělila firma.

V Africe díky šampionátu vzrostl prodej piva po očištění od akvizicí a odprodejů o sedm procent a v Asii o čtyři procenta. V Evropě však odbyt klesl o devět procent a americká divize MillerCoors zaznamenala pokles o 2,4 procenta.
"Na řadě klíčových trhů brzdily odbyt v prvních dvou měsících čtvrtletí nedávná zdražení v souvislosti se zvýšením spotřební daně, načasování Velikonoc, špatné počasí a specifické události v Polsku a Kolumbii," uvedl na valné hromadě akcionářů společnosti její výkonný šéf Graham Mackay.
V Polsku ovlivnilo odbyt devítidenní omezení produkce alkoholu po leteckém neštěstí v Rusku, při němž zemřel prezident Lech Kaczyński a řada dalších polských vládních činitelů. V Kolumbii se prodej snížil kvůli zvýšené dani z piva a pěti "suchým dnům" před prezidentskými volbami.
Mackay dodal, že finanční výsledky skupiny byly za čtvrtletí v souladu s očekáváním, protože firma uplatnila plánovaná zvýšení cen a snížila náklady. SABMiller však zveřejňuje jen pololetní a celoroční výsledky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down