18.07.2000 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odbytové družstvo AGROOIL

Včera bylo ustaveno Družstvo AGROOIL, jež by mělo pracovat jako odbytové družstvo především pro producenty olejnin - řepky, slunečnice a máku. Družstvo sídlí na adrese Hybernská 38, Praha 1, zájemci o členství se mohou informovat u Václava Kmoníčka, tel. 02/24226044.

Předsedou družstva byl zvolen Zdeněk Toufar (ZD Moravan, okres Prostějov), místopředsedou Josef Kobler (Družstvo Nova, okres Benešov).
"Důvodem pro ustavení družstva je především fakt, že čeští zpracovatelé dosahují při zpracování řepky rentability ve výši 10 až 25 procent, včetně zpracovatelů MEŘO i bionafty, kdežto zemědělci prodávají tuto surovinu při ziskovou výrobu pouze na úrovni nákladů. Snahou odbytového družstva bude vytvořit na domácím trhu podmínky, aby průměrná ceny byla na úrovni světové ceny, z toho pro domácí odběratele vyšší. cena dovážené řepky je totiž o více než 60 procent vyšší než ceny světová," vysvětlil předseda Svazu zemědělských družstev a společností Miroslav Jirovský, pod jehož záštitou družstvo vzniklo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down