25.10.2004 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odbytové družstvo Centrum obchoduje

Reakce ředitele Odbytového družstva Centrum Tábor Františka Hájíčka na vyjádření generálního ředitele Masny Příbram Jiřího Jedličky o tom, že se rozpadají odbytová družstva Centrum a Agropork, která byla zveřejněna na Agrowebu minulý týden.

Odbytové družstvo Centrum funguje na trhu s jatečnými zvířaty od roku 1999 a je jednou z největších odbytových organizací. V současné době sdružuje 155 subjektů zemědělské prvovýroby, kteří jeho prostřednictvím obchodují jatečná zvířata na zpracovatele. Tato členská základna je stabilní, stejně tak stabilní je i objem obchodované produkce za 1 rok. V letošním roce předpokládáme doposud největší roční objem obchodované produkce – 25.000 tun jatečných zvířat.
O to více nás mrzí slova generálního ředitele Jiřího Jedličky z Masny Příbram, který v článku z 18. 10. 2004 „Masna Příbram začne zpracovávat krev“ uvádí nepodloženou informaci o rozpadu 2 největších odbytových družstev v ČR Centrum a Agropork. Odbytové družstvo Centrum dodalo na Masnu Příbram za prvních 9 měsíců roku 2004 celkem 2.761,5 tun jatečných zvířat a při dodržování korektních obchodních vztahů má zájem obchodovat i nadále.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down