17.04.2007 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odebrat týrané zvíře jde i nyní…

Až však začne, zřejmě ve třetím čtvrtletí, platit novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, mělo by to být jednodušší. Především v tom, že týrané zvíře tzv. „propadne“.

Dosud bylo možné slyšet výhrady k současné právní úpravě, že týrané zvíře nelze odebrat, a že než úřední řízení proběhne, není nakonec už koho zachránit. Tak docela tomu ale není. Takovou situaci, kdy je opravdu zvíře ohrožené, lze řešit, že je možné využít ustanovení správního řádu o předběžném opatření. Lze tedy zvíře odebrat, avšak je třeba si uvědomit, že je nutné okamžitě zvířeti zajistit náhradní péči.
Takže je možné chovateli odejmout zvíře ještě před rozhodnutím o odebrání zvířete. Dosud však odebrané zvíře stále zůstávalo majetkem původního chovatele a z toho vyplývaly problémy s poměrně častými případy opětného vrácení původnímu majiteli. A z toho vyplývaly i problémy při zajišťování náhradní péče.
A nová právní úprava tento problém odstraňuje, neboť, až bude novela poslanci schválena a nabude účinnosti zřejmě nejspíše až po prázdninách, bude se jednat nikoli o odebrání zvířete, ale o jeho propadnutí. V takovém případě se obci určitě snáze podaří zajistit týranému zvířeti náhradní péči.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down