06.02.2003 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odpuštění půjček vláda odložila

Vláda včera odložila návrh ministra zemědělství Jaroslava Palase na odpuštění povodňových půjček, které po záplavách v letech 1997 a 2002 dostali tuzemští zemědělci. Palas to zdůvodnil tím, že je ještě třeba do materiálu zapracovat připomínky členů vlády. Ty se týkaly mimo jiné také toho, že by půjčky neměly být odpuštěny těm, kteří neplní závazky vůči státu.

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond vyplatil zemědělcům na povodňových půjčkách téměř miliardu korun. Po záplavách v roce 1997 od něj dostali zemědělci zvýhodněné dlouhodobé půjčky v celkové výši kolem 750 milionů korun. Po loňských záplavách činily povodňové půjčky dalších 200 milionů korun z Pozemkového fondu. Velká voda roku 1997 způsobila v zemědělství škody za zhruba 10,5 miliardy korun. Loňské celkové ztráty v odvětví, včetně potravinářství a lesního hospodářství MZe vyčíslilo na 3,6 miliardy korun.
Vláda také odložila materiál týkající se změny počtu operačních programů pro využívání strukturálních fondů Evropské unie a vrátí se k němu za týden. Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje, aby vláda snížila počet schválených programů, do kterých mají peníze ze strukturálních fondů jít.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down