16.12.2011 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odsouhlasili změnu pravidel

Sněmovna v závěrečném čtení schválila poslaneckou novelu, která má umožnit nárok na vyrovnání stále nevypořádaných restitucí také dědicům těchto oprávněných osob. Novelu zákona o úpravě vlastnických vztahů k půdě, kterou předložili Karolína Peake,Pavol Lukša a Michal Doktor, nyní posoudí Senát. Autorům vadilo, že dědicové oprávněných osob jsou někdy u soudu považováni za spekulanty.

Návrh zákona stanovuje, že postoupení nároku dědici nebude považováno za spekulativní. Soudy by tak neměly bránit lidem domoci se svých práv.
Poslanci vložili do novely pozměňovací návrh zemědělského výboru a poslance Doktora, který nově stanoví výčet právních nástupců oprávněných osob. "V zásadě to ustanovení zemědělského výboru precizuje pouze výraz oprávněná osoba. Definujeme tedy řadu přímých příbuzných, včetně toho - a přiznávám se, to asi byla chyba - že jsme zapomněli na v tuto chvíli aktuální téma registrovaného partnerství," řekl  Doktor. Původní záměr návrhu však podle něj zůstává stejný. Jak uvedl, oprávněné osoby převádějí často své nároky na své děti. "A stát se k takovým jevům choval jako ke spekulaci, což je podle mě nemravné," dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down