Oheň zasáhl v Českém Švýcarsku přes 300 hektarů

Požár dosud zasáhl více než 300 hektarů Národního parku České Švýcarsko. Uvedl to mluvčí parku Tomáš Salov. Oheň stále podle hasičů není pod kontrolou, nařízena zatím nebyla žádná další evakuace. Opustit domov muselo dosud několik desítek lidí a z vybraných částí parku museli odejít turisté.

Mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník řekl, že v souvislosti s požárem záchranáři na místo do dnešního večera nevyjížděli. Jeden dobrovolný hasič si při práci vymkl kotník.
Nejmladší národní park v České republice má rozlohu zhruba 79 kilometrů čtverečních, oheň od neděle zasáhl více než tři kilometry čtvereční. Správa parku uzavřela pro turisty vstup do oblasti v okolí Hřenska, Mezné a Mezní Louky. Návštěvníci se nedostanou ani na Šaunštejn. Na místě je více než 400 hasičů.
Ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda dále uvedl, že s ohledem na situaci se uvažuje o zákazu vstupu do celého národního parku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down