04.10.2022 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oktoberfest navštívilo o 600 tisíc lidí méně než v roce 2019

Svátek piva Oktoberfest, který skončil v Mnichově, navštívilo 5,7 milionu lidí, což je o 600 000 méně než v roce 2019, kdy se festival konal naposledy. Dnes to novinářům řekl šéf Oktoberfestu Clemens Baumgärtner s tím, že na návštěvnosti se podepsaly nejen pandemie nemoci covid-19, ale také mimořádně špatné počasí. Návštěvníci letos na Tereziánské louce, kde se festival koná, vypili 5,6 milionu tupláků piva. To je oproti roku 2019 výrazný propad, tehdy hosté vypili 7,3 milionu litrů piva.

"Počasí bylo ošklivé, přesto máme 5,7 milionu hostů," řekl Baumgärtner, který během tiskové konference hovořil o deštivém počasí opakovaně. Za nejčastější zahraniční návštěvníky označil Američany a Brity. To, že letošní ročník, který se konal po dvou letech oktoberfestového půstu kvůli covidu, nebude trhat návštěvnické rekordy, bylo jasné od počátku festivalu. Baumgärtner již na úvod Oktoberfestu prohlásil, že hlavním cílem je spokojenost hostů. Náladu návštěvníkům prakticky po celý festival znepříjemňovalo chladné a deštivé počasí. Už slavnostní zahájení v sobotu 17. září narušil déšť, který pak doprovázel celý svátek piva. To, že letošní Oktoberfest patřil mezi nejdeštivější, dokazuje i zpravodajství nejen bavorské televize BR. Televize a také další bavorská média totiž z Tereziánské louky při občasném zlepšení počasí pravidelně informovaly, že přestalo konečně pršet. Nespokojení byli kvůli chladnému počasí prodejci zmrzliny, provozovatelé kolotočů, ale i výčepní na zahrádkách u obřích pivních stanů, na kterých se hostům v dešti sedět nechtělo. Jedním ze symbolů letošního ročníku se tak staly pláštěnky, které si návštěvníci oblékali na tradiční kroje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down