Olma dividendy nevyplatí

Loňský zisk akciové společnosti Olma nepůjde na dividendy, ale po přídělu do rezervního fondu a úhradě ztráty minulých let zůstane 23,6 milionu korun jako nerozdělený zisk. Rozhodla o tom řádná valná hromada. Podle auditovaných výsledků firma meziročně zvýšila čistý zisk o 1,9 milionu korun na 24,86 milionu korun.

Tržby Olmy za prodej vlastních výrobků a služeb v loňském
roce o čtyři tisíce korun překročily hranici tří miliard korun a
v porovnání s rokem 2001 byly o 195 milionů korun vyšší. Olma loni za export mléčných výrobků utržila 276,27 milionu korun a dalších 270,4 milionu korun představovaly státní subvence na pokrytí ztrát z vývozu a na program školního mléka.
Olma loni zvýšila objem nakoupeného mléka o 42,52 milionu
litrů mléka na 214,12 milionu litrů. Jak uvedl předseda představenstva a generální ředitel Olmy Jiří Gavenda, nárůst nakoupeného mléka spolu s dostatečnými zpracovatelskými kapacitami jednotlivých výrobních středisek umožnil snížit, případně zcela opustit produkci neefektivních výrobků a soustředit pozornost na výrobky s vyšší přidanou hodnotou.
Olma proto loni snížila výrobu trvanlivých mlék a smetan a
dala přednost produkci konzumního mléka v PET lahvích, jogurtů a pudingů, másla, tuků a sušených mléčných výrobků.
Majoritním vlastníkem Olmy je s takřka 51procentním podílem
společnost Milkagro, která sdružuje zemědělské prvovýrobce ze severu Moravy. Dalších zhruba 40 procent akcií Olmy vlastní společnost Goliard.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *