Olma loni výrazně zvýšila investice

Akciová společnost Olma v loňském roce více než ztrojnásobila investice z 53,1 milionu korun v roce 2001 na 182,3 milionu korun. Uvádí to výroční zpráva Olmy za rok 2002. Hlavním důvodem tohoto zvýšení byl blížící se vstup České republiky do Evropské unie.

Hlavní část investic, bezmála 30 milionů korun, si loni vyžádala rekonstrukce sušárny mléka. Dalších zhruba 18 milionů korun stála například rekonstrukce a modernizace laboratoří a akustické úpravy výrobní haly přišly na takřka 13 milionů korun. Z vlastních prostředků Olma loni pokryla investice za 58 milionů korun a zbývajících 124,6 milionu korun investovala z cizích zdrojů.
Olma v loňském roce podle auditovaných výsledků meziročně zvýšila čistý zisk o 1,9 milionu korun na 24,86 milionu korun. Její tržby za prodej vlastních výrobků a služeb v loňském roce o čtyři tisíce korun překročily hranici tří miliard korun a v porovnání s rokem 2001 byly o 195 milionů korun vyšší. Olma loni zvýšila i objem nakoupeného mléka o 42,52 milionu litrů mléka na 214,12 milionu litrů.
Majoritním vlastníkem Olmy je s takřka 51procentním podílem společnost Milkagro, která sdružuje zemědělské prvovýrobce ze severu Moravy. Dalších zhruba 40 procent akcií Olmy vlastní společnost Goliard.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *