14.09.2006 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olma přikoupila druhou část zábřežské mlékárny a chce do ní investovat

Aby akciová společnost Olma mohla uskutečnit své investiční záměry, přikoupila druhou část mlékárny v Zábřehu na Šumpersku, sušárnu mléka. První část závodu koupila od firmy Eligo před třemi lety. Investice by měla zvýšit technologickou úroveň závodu a přinést nová pracovní místa, řekl obchodní ředitel Olmy Jan Vařeka pro Šumperský a jesenický deník.

Podle Vařeky rozvoj zábřežského závodu v posledních letech stagnoval. Zařízení továrny neodpovídá současným požadavkům na moderní výrobu. Příčinou tohoto stavu je zejména skutečnost, že majitelé se v posledních deseti letech neustále střídali, dodal.
V zábřežské mlékárně se dříve vyráběl hlavně Sunar. V polovině 90. let minulého století ji koupila firma Heinz. Než závod na přelomu let 1999 a 2000 prodala, přesunula tradiční výrobu dětské a kojenecké výživy do anglického Kendalu.
Novým majitelem továrny se stal na přelomu let 1999 a 2000 Svaz výrobců mléka, který sdružoval zemědělce z okresů Šumperk, Jeseník, Bruntál a Ústí nad Orlicí. Závodu se vrátil bývalý název PMV, pod nímž lidé výrobnu léta znali. Dalším majitelem byla společnost Eligo Pardubice.
Kromě sušeného mléka se v zábřežské mlékárně vyrábějí i čerstvé mlékárenské produkty. Ještě v polovině 90. let v závodu pracovalo 200 lidí, dnes zaměstnává asi 100 pracovníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 24MB (4.8% of 500MB)