24.06.2005 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olma zakončila loňský rok ziskem, ale nerozdělí ho

Akciová společnost Olma dosáhla čistého zisku za loňský rok 6,73 milionu korun. Oddělí z něj příděly do rezervního a sociálního fondu, ale jinak zůstane nerozdělen. Firmě tak po přídělech zbude 5,1 milionu korun. Ve srovnání s předchozím rokem to znamená, že loni zisk klesl, v roce 2003 činil 7,75 milionu korun. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti.

V loňském roce společnosti naopak vzrostly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb z 3,3 miliardy korun v roce 2003 na 4,3 miliardy korun. Olma loni zvýšila také objem nakoupeného mléka. Vzrostl o 53,8 milionu litrů na téměř 300 milionů litrů. Předseda představenstva Jiří Gavenda akcionářům řekl, že Olma zvýšila výrobu konzumního mléka, smetany a zakysaných a sušených výrobků. Naopak pokles zaznamenala u trvanlivého mléka, másla, tuků, jogurtů a pudinků.
Podle Gavendy byl hospodářský výsledek za rok 2004 zhruba stejně úspěšný jako předchozí. Podařilo se zvládnout cenové nárůsty energií, nafty, utlumit vliv růstu kurzu koruny vůči euru i americkému dolaru a v silné konkurenci udržet dobré postavení, uvedl předseda představenstva Olmy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down