03.08.2009 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olma zvýší základní kapitál

Olomoucká mlékárna Olma navýší úpisem nových akcií o 100 až 107,5 milionu korun svůj základní kapitál, jehož stávající výše činí 2,4 milionu korun. Nové akcie v hodnotě 455 korun budou moci upsat všichni stávající akcionáři druhého nejvýznamnějšího tuzemského výrobce mléčných výrobků. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada této společnosti, kterou od začátku roku ovládá skupina Agrofert Holding.

Podle předsedkyně představenstva a generální ředitelky Olmy Simony Sokolové navýšení základního kapitálu společnosti bylo navrženo kvůli posílení její kapitálové vybavenosti a  a oddlužení. Sokolová připomněla, že největší podíl nových akcií, zhruba 220 tisíc kusů, upíše společnost Milkagro majetková, hlavní akcionář Olmy. Akcie získá kapitalizací pohledávky ve výši 100 milionů korun, kterou má vůči mlékárně. Smlouvu o půjčce Milkagro majetková a mlékárna uzavřely v červnu. "Půjčku od hlavního akcionáře jsme nutně potřebovali, bez této finanční pomoci by Olma nepřežila," uvedla Sokolová. Mlékárna se dostala do svízelné situace zejména v důsledku loňské ztráty, která činila 214 milionů korun. Tu způsobil špatný odhad množství nakoupeného mléka.  Na úpisu nových akcií se budou moci podílet i drobní akcionáři. Na každou dosavadní akcii v hodnotě deseti korun může každý akcionář upsat novou akcii v hodnotě 455 korun. Majitelé dosavadních akcií však o svůj podíl ve společnosti nepřijdou, i pokud tak neučiní, zůstanou jim desetikorunové akcie. Představenstvo společnosti pak za základě skutečného rozsahu upsaných akcií rozhodne o konečné výši základního kapitálu, doplnila Sokolová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down