17.08.2004 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olomoucká agrární komora radí vyčkat s prodejem obilí

Počkat s prodejem kvalitního obilí radí pěstitelům olomoucká agrární komora. V Olomouckém kraji již zemědělci sklidili obilí a řepku ze zhruba 70 procent ploch, výkupní ceny vzhledem k očekávané nadprodukci však klesají.

Podle olomoucké krajské agrární komory je v Olomouckém kraji je sklizeno 69 procent z 104.792 hektarů polí s obilím a řepkou. Ve skladech je již ozimý ječmen ze všech 3065 hektarů a v závěru je také sklizeň jarního ječmene, kterým zemědělci letos oseli 37.245 hektarů. Ozimé pšenice je sklizeno 67 procent z 53.081 hektarů.
Průměrné ceny potravinářské pšenice se nyní pohybují kolem 3100 až 3300 korun za tunu, uvedl ředitel olomoucké agrární komory Miloš Porč. "Představy zemědělců jsou přitom u kvalitní potravinářské pšenice na úrovni 3500 až 3800 korun. Tuto pšenici by si proto měli farmáři zatím ponechat a snažit se dohodnout s výkupci na lepší ceně. Pšenici s odpovídajícími parametry by měli prodávat od listopadu, kdy ji bude EU vykupovat za garantovanou cenu 101,37 euro za tunu," uvedl Porč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down