04.06.2018 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olomoucký kraj rozdělí na podporu včelařů 1,12 milionu korun

Olomoucký kraj rozdělí letos mezi včelaře 1,12 milionu korun. Poprvé kromě začínajících včelařů rozdá dotace i zkušeným chovatelům, kterým pomůže například s nákupem potřebného vybavení. Kraj měl původně na tento program vyčleněn milion korun, zájem včelařů byl však vyšší, o dotaci se přihlásila více než sto zájemců. Částku se proto dnes rada rozhodla zvýšit, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Milan Klimeš. Chovatele kraj podporuje již několik let.

"Loni jsme měli dotační titul pro začínající mladé včelaře a bylo to 400 tisíc korun. Na jednu žádost byla dotace ve výši deset tisíc korun. Ta zůstala i letos, ale rozšířili jsme to o další dotační titul pro stávající včelaře, na který jsme dali 600 tisíc korun. Celková dotace pro včelaře tak byla milion korun," uvedl Klimeš.

O podporu se z řad chovatelů přihlásilo 57 začínajících včelařů a 59 žádostí přišlo od zavedených včelařů. "Po administraci těchto žádostí jsme zjistili, že celkový součet je 1,121 milionu korun. Na dnešní radě jsme rozhodli, že o 121 tisíc korun požádáme zastupitelstvo kraje, aby peníze uvolnilo z rozpočtové rezervy. Chceme uspokojit všechny žádosti, které byly v pořádku," doplnil náměstek. Cílem dotací je zvýšit počet a kvalitu včelstev v regionu. Již dříve zástupci kraje uvedli, že úbytek včelstev je evropským problémem. Příspěvek byl původně určen začínajícím včelařům starším 18 let s trvalým bydlištěm v Olomouckém kraji, kteří dosud nevlastnili žádná včelstva. Aktivní včelaře podpoří kraj poprvé. Chovatelé včel budou moci peníze použít na pořízení včelstev a potřebného vybavení.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down