Olomoucký kraj vyčlenil třicet milionů korun na dotace vodovodů a kanalizací

Olomoucký kraj letos vyčlenil 30 milionů korun na dotace, s jejichž pomocí mohou obce stavět vodovody a kanalizace. Kromě realizací nových projektů podpoří i žadatele, kterým budou chybět peníze na řešení havarijních situací vodohospodářské infrastruktury. Uvedl to hejtman Ladislav Okleštěk. Podpora je zaměřena na obce do 2000 obyvatel.

Kromě nové kanalizace nebo vodovodu mohou starostové čerpat peníze také na stavbu čističek odpadních vod, uvedl Okleštěk. Kraj podle něj obcím s vodohospodářskou infrastrukturou pomáhá od roku 2005 a dosud rozdělil více než půl miliardy korun.
Dalších 2,5 milionu korun uvolní letos hejtmanství na řešení mimořádných událostí v oblasti vodohospodářské infrastruktury. Peníze jsou určeny obcím, které potřebují odstranit havarijní stav na veřejném vodovodu nebo kanalizaci. Navíc 500 000 korun mohou obce čerpat na budování protipovodňových opatření.
Také tento dotační program funguje v kraji dlouhodobě a za celou dobu trvání bylo podpořeno 130 akcí celkovou částkou 80 milionů korun, podotkl hejtmanův náměstek Milan Klimeš.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *