30.09.2004 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olomoučtí producenti cukrářských výrobků chystají zdražení

V Olomouckém kraji se na začátku příštího roku očekává, že jejich producenti výrazně zvýší ceny sladkých pekařských výrobků, zákusků a cukrovinek. Do nákladů se promítne zdražení cukru a rostoucí ceny plynu a elektrické energie. Spotřebitelé si za výrobky připlatí až 30 procent více než dosud, píše se v regionálním deníku Olomoucký den.

Majitelka cukrárny v Bělkovicích-Lašťanech na Olomoucku Jaroslava Kráčmarová potvrdila, že se v novém roce neobjedou bez zdražení výrobků. Zatím využívají akčních nabídek různých velkoobchodů. Od října ale zdraží plyn a v lednu elektřina, poukázala na nutnost zdražení. Podobně se na zdražení chystá také olomoucká cukrárna a pekárna TOKO.
Ceny upraví už od října přerovská pekárna Tiefenbachovi. Zvýšení cen se bude u jednotlivých výrobků lišit. Může jít až o třicet procent. Podle majitelky provozovny Jarmily Tiefenbachová záleží na tom, kolik cukru se při výrobě spotřebuje.
Generální ředitel společnosti Eastern Sugar v Němčicích na Hané Štěpán Hodač řekl, že většina velkovýrobců cukrovinek v kraji zatím nezdražovala, protože si vytvořila dostatečné zásoby cukru a nakupovala za staré ceny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down