05.11.2007 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opatření proti povodním

Vodní dílo Morava Černovír je jedním z několika protipovodňových opatření spadajících do první fáze protipovodňové ochrany Olomouce. „Děláme vše pro to abychom zabezpečili občany před povodněmi,“ řekl ministr zemědělství Gandalovič, když slavnostně přestřihl pásku u vodního díla. Dodal, že protipovodňová ochrana je jednou z jeho priorit a dělá vše pro její rychlé budování.“ „Jsem velmi rád, že první etapa ochrany Olomouce je hotová, musíme pokračovat v dalším budování,“ uvedl ministr Gandalovič. Řada dalších ochranných opatření pro Olomouc i celé povodí Moravy se v současnosti připravuje, náklady na tato opatření se pohybují v řádu stovek milionů korun.

Na ochranu před povodněmi má ministerstvo zemědělství připraveno do roku 2012 zhruba deset miliard korun. Programy připravené na budování protipovodňové ochrany pokrývají celé spektrum opatření, od velkých staveb až po odbahňování a obnovu rybníků v malých obcích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down