14.03.2001 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opatření proti SLAK se zpřísňují

Česká republika uzavře v rámci ochrany před zavlečením slintavky a kulhavky od pátku zhruba 70 turistických přechodů s Polskem a Německem. Po dnešním jednání Ústřední nákazové komise to oznámill ústřední ředitel Státní veterinární správy Josef Holejšovský.

Komise dále rozhodla rozšířit zákaz tranzitu vnímavých zvířat přes území ČR rozšíří SVS i na rizikové výrobky, které se zatím nesměly pouze dovážet. Jde o maso, tepelně neopracované masné a mléčné výrobky a mléko a také o ostatní živočišné produkty ze zvířat vnímavých na kulhavku a slintavku. Komise také rozhodla zakázat vstup cizích osob do chovů hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství podle mluvčího Pavla Kováře vydalo interní pokyn, aby do chovů nevstupovaly ani osoby, které zemědělce kontrolují kvůli poskytování dotací

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down