Opatření proti suchu jsou věcí nejvyššího veřejného zájmu

Musíme nejen intenzivně posilovat zadržení vody v půdě a krajině, ale zároveň vyhodnotit situaci v regionech, které jsou nejvíce ohroženy suchem. Opatření proti suchu a snahu o udržení vody v krajině považujeme za věc nejvyššího veřejného zájmu. Uvedl to premiér Andrej Babiš na včerejším slavnostním zahájení výstavy Voda a civilizace na pražské Kampě.

Babiš připomněl, že voda a její dostupnost není samozřejmostí, ale je to opravdu velký problém, který musí naše země intenzivně řešit. „Víme, že nemálo starých civilizací bylo zničeno proto, že nezvládly hospodaření s vodou,“ podotkl a poukázal na to, že se nacházíme v období klimatických změn, které s sebou přináší čím dál větší extrémy, a voda začíná být vzácností. Podle Babiše největší obavou je, že Česká republika nebude mít dostatek kvalitní pitné vody pro obyvatelstvo. „Již nyní vidíme škody v zemědělství, lesích a na vegetaci,“ poznamenal s tím, že nedostatek vody je třeba vnímat jako komplexní problém. Premiér uvítal, že vznikla tato výstava, která přiblíží veřejnosti změnu klimatu jako globální problém. Venkovní expozice výstavy Voda a civilizace ukazuje minulost, současnost i budoucnost životodárné tekutiny na Zemi na dvaceti oboustranných, v noci nasvícených panelech přístupných 24 hodin denně. Snímky z různých koutů planety a od různých autorů ukazují přehled současné situace ve srovnání s minulostí a budoucností života na Zemi. Hlavním autorem je český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down