20.09.2004 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opavský cukrovar zahajuje kampaň

Opavský závod, patřící do skupiny Moravskoslezských cukrovarů, právě rozjíždí kampaň. Řepu od pětasedmdesáti dodavatelů začne v třísměnném provozu měnit na cukr začátkem tohoto týdne. Podle odhadu by se v Opavě mělo zpracovat 275 tisíc tun cukrovky.

Podle vzorkování vyznívá letošní kvalita řepy dobře a předpokládá se cukernatost v průměru 17,2 procenta. „Letošní technickou novinkou v provozu jsou nové bezobslužné váhy, na kterých evidence probíhá jen pomocí čipů. Denně chceme zpracovat 3300 tun řepy a kampaň chceme ukončit ještě před vánočními svátky,“ uvedle ředitel útvaru základní suroviny moravskoslezských cukrovarů Karel Veverka. Největšími dodavateli řepy pro opavský cukrovar jsou zemědělci z Opavska, kteří závod zásobí 75 procenty suroviny. K jejím největším pěstitelům patří Zemědělské družstvo Loděnice, Zemědělská akciová společnost Opava Kylešovice a Zemědělský podnik Otice. Zbylé dodávky bulev budou do Opavy svážet pěstitelé z Bruntálska, Osoblažska, Novojičínska, Ostravy, Frýdku-Místku a Karviné.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down