12.11.2007 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oplatky mají s registrací problémy

Mariánskolázeňské opatky mají problémy se získáním chráněného zeměpisného označení. V průběhu půlroční lhůty, kdy se k návrhu mohou vyjádřit státy unie. došlo zamítavé stanovisko Německa. Důvodm je údajně to, že se oplatky nevyrábějí v daném regionu, tedy na území obcí Mriánské Lázně a Velká Hleďsebe.

Německo spolu s Rakouskem se již dříve ozvalo proti ochraně označení i v případě oplatek z Karlových Var.  Mezi první výrobce oplatek patřili u nás zejména Němci, kteří v jejich pečení pokračovali i poté, co byi nucení území našeho státu po druhé světové válce opustit.

ČR má zatím scváleno devět výrobků, na obzoru je souhlas s pardubickým perníkem, nošovickým kysaným zelím a třeboňským kaprem, proti nimž se neozvaly žádné námitky. ČR má z nováčků v unii zatím nejvíce zapsaných výrobků s ochranným zeměpisným názvem. Slováci zatím nemají ani jediný  a Polsko jeden. Skore v unii veou s přehledem Italové s více než 160 zapsanými zemědělskými a potravinářskými výrobky s chráněným zeměpisným původem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down