17.08.2018 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Optimální samojízdná řezačka

Letos je tomu osmnáct let, co výrobní závod Maschinenfabrik Bernard Krone opustila první sklízecí řezačka Krone BiG X. Pro mnohé to bylo velkým překvapením a někteří brali nástup KRONE do segmentu sklízecích řezaček trochu se skepsí. Naštěstí se po čase ukázalo, že Krone má co nabídnout. Zcela nový kolektorový princip kukuřičného adaptéru, vkládací ústrojí se šesti vkládacími válci, velký průměr drtiče zrn a hydrostatický pohon vkládání i adaptéru. To byly inovativní prvky, které budily respekt i nedůvěru současně.

Již po prvních praktických testech byla jakákoli nedůvěra překonána a BiG X začala sklízet nebývalý úspěch. K rychlému nástupu na trh přispěl i fakt, že sklízecí řezačka přišla na trh ve správný okamžik, aby obsadila výkonovou mezeru.

Kategorie vyššího výkonu

Bioplynový boom na přelomu tisíciletí byl symbolem té doby. Přinesl požadavek na minimální délku řezanky, a to si vyžádalo výkonné řezačky. Jejich dostupnost byla omezená. S modely o výkonu nad 600 koní dobývala rodinná firma KRONE jeden trh za druhým. V letech 2013 až 2015 doplnila ještě modelovou řadu Krone BiG X 600-1100 o modelovou řadu BiG X 480 až 630 s výkonovou paletou od 460 do 630 koní.

Specialista v segmentu řezaček

Současná nabídka sklízecích řezaček Krone zahrnuje celkem 13 modelů s výkony od 460 do 1110 koní. To činí z KRONE absolutního specialistu na sklízecí řezačky, který má co nabídnout každému zemědělci. To vše díky úzké vazbě na zákazníky, intenzivnímu vývoji a vizionářskému přístupu majitele rodinné firmy Bernarda Krone. Po osmnácti letech pilování detailů přichází firma KRONE s uceleným konceptem sklizně kukuřice na siláž, jehož součástí je optimální sklízecí řezačka, které patří mnohá prvenství na trhu.

Systém OptiMaize

Svojí optimálností se vtělila i do názvu celého systému OptiMaize. Logo s názvem OptiMaize zdobí nyní každý stroj. OptiMaize je ucelená nabídka technických řešení, která vedou k maximální flexibilitě stroje při sklizni a splnění požadavků všech uživatelů. Nové bubny MaxFlow a patentované prvky, jako je VariLOC a Varistream, zajistí precizní nařezání nejen kukuřice, ale všech plodin, které současné zemědělství požaduje sklízet řezačkami. Každý zemědělec ocení klidné chování stroje při sklizni všech druhů plodin. Široká nabídka drtičů je předpokladem pro kvalitní narušení zrna a vytvoření požadované struktury výsledné řezanky ať pro bioplynové stanice nebo výživu skotu.

OptiMaize není konečnou stanicí. Naši konstruktéři neustále přinášejí nové inovace. Další překvapení nás čekají již na podzim tohoto roku.*

Jiří Janoška

Krone

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down