05.11.2019 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Organizátoři soutěže Vinařství roku oznámili finalisty

Pořádající Svaz vinařů oznámil jména devíti vinařství, která se ve třech kategoriích utkají o titul Vinařství roku. Výsledky soutěže vyhlásí na konci ledna v Brně. Svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

Jednotlivé kategorie se dělí podle objemu roční produkce vína. V kategorii malá vinařství, tedy firmy s produkcí do 50 000 litrů za rok, spolu budou soutěžit Gala Vinařství, Krásná hora a Vinařství Piálek & Jäger. Ze středně velkých firem s produkcí do 250 000 litrů za rok postoupili do finále Vinařství Bíza Čejkovice, Vinné sklepy Kutná Hora a VICAN rodinné vinařství. V kategorii největších podniků, které vyprodukují nad 250 000 litrů ročně porota nejlépe hodnotila Nové vinařství, vinařství Vladimír Tetur a Šlechtitelskou stanici vinařskou Velké Pavlovice. Finalisty vybírala porota složená z 24 profesionálních vinohradníků a vinařů, zástupců Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologů, sommeliérů, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. "Všichni finalisté vyrábějí vynikající vína, ale to pro úspěch na soutěži Vinařství roku samo o sobě nestačí. Adepti na titul musí po všech stránkách vynikat a dlouhodobě reprezentovat tu nejlepší praxi, protože právě taková vinařství posouvají celý náš obor kupředu a mohou právem sloužit jako vzor pro všechny ostatní,“ uvedl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray. Sedmičlenná komise od poloviny listopadu postupně navštíví všech devět finalistů a posoudí přímo na místě, nakolik splňují kritéria soutěže a následně rozhodne také o vítězích. Ti budou vyhlášeni na konci ledna na brněnském výstavišti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down